Adıyaman Yesevi Arama Kurtarma Ekibi, AFAD İl Müdürü ile Deprem İstişaresinde Bulundu

Adıyaman Yesevi Arama Kurtarma Ekibi, AFAD İl Müdürü ile Deprem İstişaresinde Bulundu

[Adıyaman], [9 Ekim 2023] – Adıyaman Yesevi Arama Kurtarma Ekibi, AFAD tarafından tahsis edilen alanda Sayın AFAD İl Müdürü İshak CİNDİOĞLU ve Adıyaman Arama Kurtarma Hazır Kıta Ekibi ile bir araya geldi. Toplantıda, deprem anında yaşananlar, sonrasındaki süreç ve alınması gereken önlemler konusunda istişareler gerçekleştirildi.

Yesevi Arama Kurtarma Ekibi, deprem ve doğal afet durumlarında etkili bir müdahale sağlamak amacıyla AFAD İl Müdürü ve Adıyaman Arama Kurtarma Hazır Kıta Ekibi ile işbirliği olanaklarını değerlendirdi.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Yesevi Hareketi temsilcisi, “Sayın AFAD İl Müdürümüz İshak CİNDİOĞLU’nun ve Adıyaman Arama Kurtarma ekibinin bizimle bu önemli istişare toplantısında bir araya gelmeleri, afet durumlarında daha etkili bir koordinasyon ve yardım sağlamak adına büyük bir adımdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Toplantı, deprem ve afet müdahale stratejilerini güçlendirmek, koordineli bir şekilde hareket etmek ve toplumsal dayanışmayı artırmak amacıyla yapılmış olup, her iki taraf da gelecekteki işbirlikleri için potansiyel alanları değerlendirmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1