Afganistan’daki 175 Aileye Gıda Kolisi Dağıtıldı.

Afganistan’daki 175 Aileye Gıda Kolisi Dağıtıldı.

Afganistan’da 20 yıla yakın devam eden iç savaşın verdiği tahribattan ve yoksulluktan dolayı birçok insan evsiz, yurtsuz ve ailesiz kalarak yaşam mücadelesi veriyor. Yesevi Yardım Hareketi bu Ramazanda büyük tasavvuf âlimi, mütefekkir ve şair Mevlâna Celaleddin Rumi’nin doğduğu toprakları unutmadı.

Yıllardır fakirliğin pençesinden kurtulamayan müslüman kardeşleri için yardıma koşan Yesevi Yardım Hareketi, İstanbul İl Temsilciliği 175 aileye gıda kolisi dağıttı. Yesevi gönüllülerince oluşturulan ve her aileye bir ay yetecek miktarda 20 çeşit gıda ürünü bulunan koliler önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi alilelere dağıtıldı.

Yardımlar hakkında bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi İstanbul İl Temsilcisi  Hüseyin Berçin “Afganistan’da yıllardır devam  iç savaş ve şiddet ortamı bölge halkını iyice yoksullaştırdı. Burada bulunan müslüman kardeşlerimiz için elimizden gelen faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz. Yesevi olarak 175 aileye Ramazan kolisi dağıttık. Bu kardeşlerimizin barınma, beslenme, eğitim, konusunda birçok ihtiyaçları var. Tüm yardımseverlerimizi Afganistan halkı için destek vermeye davet ediyoruz.İnşallah dost şefkatini gönül sofrasını birlikte kuralım. Yardımlardan dolayı tüm halkımıza teşekkür ederim” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1