Amasya Yesevi Hareketi Arama Kurtarma, Akdağ Zirvesi Yürüyüşüyle Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı

Amasya Yesevi Hareketi Arama Kurtarma, Akdağ Zirvesi Yürüyüşüyle Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutladı

Yesevi Arama Kurtarma’nın Amasya il temsilcimiz Şenol Cirit ve ekibi, Dağcılık Federasyonu Amasya İl Temsilciliği ile işbirliği yaparak Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle Akdağ’ın 2090 rakımlı en yüksek zirvesine gerçekleştirdikleri yürüyüşle kutlama gerçekleştirdi. Ekip, aynı zamanda Cumhuriyet’in 100. Yıl tabelasının dikimini de gerçekleştirdi.

Amasya Yesevi Hareketi Arama Kurtarma ve Dağcılık Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Akdağ’ın zirvesine yapılan yürüyüşte doğaseverler, dağcılık tutkunları ve Amasya Yesevi Hareketi Arama Kurtarma ekibi bir araya geldi. Ekip, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel olarak hazırlanan özel bir tabela ile zirveyi işaretleyerek anlamını pekiştirdi.

Şenol Cirit, yürüyüş ve etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Dağcılık ve doğa sporları, toplumsal dayanışma açısından önemli bir platform sağlıyor. Bu etkinlikle doğayla iç içe, Cumhuriyet sevgimizi ve bu özel yılı kutlamış olduk” dedi.

Etkinlik, hem doğa severlerin bir araya gelmesine hem de Cumhuriyet’in 100. Yılı vesilesiyle anlamlı bir etkinliğe dönüşerek, toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdi. Bu tür etkinlikler, hem sosyal bağları güçlendirmekte hem de toplumun doğa ve spor ile iç içe olmasına katkı sağlamaktadır.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1