BİR SİLGİ İLE SİLİNSİN SINIRLAR

Bir Silgi İle Silinsin Sınırlar

Yesevi Hareketi Derneği öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında Kuzey Makedonya’da Türk köylerinde eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımları dağıtıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından Yesevi Hareketi Derneği yeniden eğitime başlayan Kuzey Makedonya’daki Türk öğrencilere yardım etmek için harekete geçti. “Bir silgi ile silinsin sınırlar” sloganı ile başlatılan kampanyaya Türkiye’nin farklı bölgelerinden hayırseverlerin yanı sıra sivil toplum örgütleri ve eğitim kurumları da destek verdi. 

Makedonya Türklerinin her zaman yanında olduklarını belirten Yesevi Yardım Hareketi Derneği Genel Başkanı Mahmut Cömert sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler 2013 yılından bu yana Kuzey Makedonya’daki soydaşlarımızın yanındayız. Yıllardır Türk hayırseverlerin sağlık, gıda, kurban, eğitim alanlarındaki bağışlarını Makedonya’daki soydaşlarımıza ulaştırıyoruz. Türkiye ve Kuzey Makedonya arasında bir köprü olma gayretindeyiz. Bunu az da olsa başardığımıza inanıyoruz.

Pandemi süreci her alanda olduğu gibi bizimde çalışmalarımızda aksaklıklara neden oldu. Daha öncesinde planladığımız Makedonya çalışmalarımızı ertelemek zorunda kaldık. Fakat buradaki soydaşlarımızın eğitim hayatına başlayan Türk çocukları için kırtasiye taleplerine göz yummamız mümkün değildi. Başlattığımız kampanya destek veren hayırseverlerimiz ve paydaş kurumlarımız sayesinde bugün bu ihtiyacı karşılamış bulunuyoruz.

İştip, Radoviş ve Strumica’ya bağlı Türk okullarında kırtasiye malzemelerimizi dağıttık. İçerisinde kalem, kalemtıraş, silgi, defter ve benzeri malzemelerin bulunduğu okul çantalarını 550 çocuğumuza teslim ettik. Ve yine ihtiyaç sahibi olan birçok aileye gıda yardımlarımızı gerçekleştirdik.

Bu anlamlı ve güzel kampanyaya destek veren Gaye İnsan Uluslararası Yardım Derneği, Büyük Uyanış Derneği, Çorum Alaca İmam Hatip Ortaokulu ve Tekden Eğitim kurumlarına ve tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kırtasiye malzemelerini alan Makedonyalı Türk çocuklar, Türk hayırseverlerine selam ve teşekkürlerini iletti.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1