“Bugünün fidanları yarının nefesleri olacak”

“Bugünün fidanları yarının nefesleri olacak”

Türk-İslam birliği için ülkemize büyük hizmetler etmiş büyük dava ve gönül adamı Muhsin Yazıcıoğlu adına oluşturulan hatıra ormanına fidanlar dikilmeye başladı.

Yesevi Yardım Hareketi Gaziantep İl Temsilciliği tarafından, Gaziantep İli Yavuzeli İlçesi sınırlarında oluşturulan “Muhsin Yazıcıoğlu Yesevi Hatıra Ormanına” dikilen binlerce fidan toprak ile kavuştu. Uzman ekip tarafından, bölge iklimine ve toprağına uygun, doğa popülasyonunu bozmayan; çam, servi, akasya, badem, meşe palamudu gibi fidanlar açılan çukurlara dikilmeye başlandı.

Yesevi Yardım Hareketi ve Yavuzeli Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında geniş alanlar ağaçlandırılarak yaşanabilir bir gelecek için daha yeşil bir doğa oluşturulacak.

Alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yesevi Yardım Hareketi Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Tuncay Uzdilli, “Protokol kapsamında belirlediğimiz alanda planlı bir şekilde doğayı yeşillendiriyoruz. İstiyoruz ki yurdumuzun her sathına fidan dikelim. Malum hızlı nüfus artışı ve sanayileşme tabiatın ekosistemini bozarak su gibi sınırlı olan doğal kaynaklarımızı azaltmıştır. Bu durum iklim değişikliklerine de sebep olmaktadır. Bizde gelecek nesillerere güzel bir Türkiye bırakmak için fidanlarımızı dikiyoruz. İnşallah ilerleyen yıllarda doğa harikası bir orman ortaya çıkacak. Yetişen ağaçlar hem doğayı yemyeşil süsleyecek hem de Büyük Dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını yaşatacak. ”İfadelerini kullandı. Yesevi Yardım Hareketi olarak Hatıra Ormanının oluşmasında bizlere her türlü desteği veren Yavuzeli İlçe Belediye Başkanımız Kemal Sakaroğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.“Bugünün fidanları yarının nefesleri olacak”

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1