Filistin’in Yaralarını Yesevi Sarıyor

Filistin’in Yaralarını Yesevi Sarıyor

Yesevi Hareketi Filistin’e, Gazze’ye ve Kudüs’e yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Yesevi Hareketi Genel Merkezi koordinatörlüğünde ve Program Sunucusu -Yazar Bekir Develi’nin destekleriyle yapılan Gazzeye Destek Organizasyonu kapsamında İsrail’in bombardıman saldırılarında zarar gören 150 aileye gıda ve nakdi yardım yapıldı.

7 Mayıs akşamı Mescid-i Aksa ve çevresinde yaşanan olay ve bombalı saldırılarda ağır yaralanan Filistinli Kardeşlerimiz için sosyal medya da  başlattığımız Gazze’ye Destek Organizasyonu kapsamında toplanan yardımlar, savaş mağduru  müslüman kardeşlerimize ulaştırıldı. 150 aileye ulaştırılan gıda yardımları bir nebze olsun Filistin halkının yarasını saracak. Yiyecek ihtiyacını karşılayacak.

Saldırıda hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet dileyen Yesevi Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Dr. Fatma Sönmez yaptığı açıklamada; “ İsrail’in, Filistinli kardeşlerimize yaptıkları işgal ve zulmü kınıyoruz. Mübarek Ramazan günü yapılan insanlık dışı görüntüler bizleri yüreğimizden yaraladı. İsrail, ibadet yapan insanların üzerine bombalar yağdırarak mazlum halkın evlerini işgal ediyor. Buna birilerinin artık dur deme vakti geldi. Derhal İsrail Mescid-i Aksa’yı terk etmesi lazım. Türkiye olarak biz Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Elimizden gelen her türlü desteği ve yardımı yapıyoruz. Allah Filistin halkına yardım etsin.” diyerek sözlerini bitirdi.

Yesevi Hareketi olarak organizasyon dahilin de takipçileriyle bize destek olan Program Sunucusu-Yazar Bekir Develi Beyefendiye ve tüm hayır severlerimize teşekkür ederiz.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1