Gaziantep’te 35 Aileye Gıda Kartı

Gaziantep’te 35 Aileye Gıda Kartı

On bir ayın sultanı Şehr-i Ramazan, Allah’ın biz müminlere sunduğu büyük bir ihsanı ve nimetidir. Kutsiyeti ve fazileti Kur’an ve sünnetle sabit olan Ramazan ayı feyiz ve bereketlerle, af ve mağfiretlerle dolu olan sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplum hayatında yoğunluk kazandığı, ibadet hayatımızın zenginleştiği peygamber efendimizin ifadesi ile “evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş” olan bir aydır. Ramazan ayında gönülden yardımlaşma faaliyetlerini ve projelerini çoğaltan Yesevi Yardım Hareketi ülkemizin farklı illerinde muhtaç aileleri sevindirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Yesevi Yardım Hareketi Gaziantep İl Temsilciliği tarafından merkez mahallelerde bulunan 35 yardıma muhtaç aileye gıda harcamaları için market alışveriş kartı dağıttı. Dağıtılan kartlar aileleri sevindirdiği gibi her ailenin bir ay gıda geçimini de sağlayacak.

Yardımlar hakkında bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi Gaziantep İl Temsilcisi Ömer Kaya, “Gaziantep’in merkez mahallelerinde önceden tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelere yönelik yardımlarda bulunduk. Ramazan ayının bereketini tüm yurda yayarak müslüman kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Yardımseverlerimiz tarafından bize gelen yardımları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Destek veren emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi.  Yaklaşık 22 ülkede 40 ilde faaliyetlerini sürdüren Yesevi Yardım Hareketi bu Ramazan ayında da muhtaç ailelerin yüzünü güldürdü

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1