KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE YESEVİ’DEN ZİYARET

KIRGIZİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE YESEVİ’DEN ZİYARET

Yesevi Yardım Hareketi Derneği Yöneticileri, Kırgızistan Büyükelçiliğini ziyaret ederek sosyal-kültürel alanda bir gurup görüşmeler yapıldı.
Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Sayın Mahmut Cömert, Genel başkan yardımcıları M. Salim Nursaçan, Akın Kaya ve Hakan Pekel tarafından gerçekleştirilen ziyaret, Kırgızistan Büyükelçiliği tarafından en üst düzeyde kabul görmüş, Büyükelçi Sayın Kubanıçbek Ömüraliyev beyin makamında gerçekleşmiştir.

Görüşmede Türkiye ve Kırgız Türklüğünün var olan bağlarını geliştirmede yapılabilecek program ve projeler noktasında istişarelerde bulunuldu. Bağların güçlendirilmesi konusunun öneminden bahseden Sayın Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev, Türk-Kırgız kardeşliğini güçlendirmeye gayret ettiklerini ifade ederek projelere destek verdiklerini sözlerine ekledi.
Verimli geçen görüşmede yapılacak program ve projelerle ilgili detayların oluşturulması konusunda mutabık kalındı. Önümüzdeki günlerde detayları netleşecek projelerimiz hayata geçecek. Ayrıca “Gönül coğrafyamız ve biz” isimli projeye Kırgızistan gençlerinin katılımı konusu da ele alındı.

Kırgız ve Türk kardeşliğini güçlendirme konusunda elimizden gelen katkıyı yapmaya çalışacağız.

Kabulde ilgi ve alakasını en üst düzeyde gösteren ve içtenlikle yaklaşımda bulunan Büyükelçimiz Kubanıçbek Ömüraliyev beye ve büyükelçilik yetkililerine kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1