Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Siz gülün diye
biz hep buradayız..

Türk Yurtları’nın manevî hayatını tarih boyu etkilemiş en önemli isimlerinden olan Pîr-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin ideallerini ve O’nun Anadolu’ya gönderdiği erenlerin Nizâm-ı Âlem davasını kendine ülkü edinen Yesevi Hareketi, 2012 yılında Kayseri’de çalışmalarına başlamıştır.


Türkiye sınırları dışında kalmış olan soydaş ve dindaşlarımızın yanında olmak, onlara bulundukları bölgelerde maddi ve manevi destek vermek hareketimizin öncelikleri arasındadır.


Savaş, işgal ve doğal afetler sonucu mağdur olmuş kişilere, yerlerinden edilmiş ve mülteci konumuna düşmüş ihtiyaç sahiplerine ulaşmakta; ayni ve nakdi yardımların yanı sıra planlanan bölgelerde sürekliliği olan eğitim, kültür, sağlık, ekonomi alanlarında projeler geliştirmekte ve bu projeler ile bölge halklarının refahını yükseltmeyi amaçlamaktayız.


Hareketimiz Türkiye’nin her bir bölgesinden gönüllülerin desteği ile Asya’dan, Balkanlar’a, Ortadoğu’dan, Afrika’ya kadar dünyanın farklı bölgelerinde ihtiyaç sahiplerinin kalplerine dokunmaktadır.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1