YESEVİ HAREKETİ’NDEN EVLAD-I FATİHAN İLE ANADOLU ARASINDA AKADEMİK KÖPRÜ OLUŞTURULDU.

YESEVİ HAREKETİ’NDEN EVLAD-I FATİHAN İLE ANADOLU ARASINDA AKADEMİK KÖPRÜ OLUŞTURULDU.

Türkiye Cumhuriyeti dışında Türkiye Türkçesi İle Eğitim Veren Tek Üniversite Olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Fadıl HOCA Rektör Yardımcıları; Sn. Prof. Dr. Mensur NUREDİNİ, Sn. Prof. Dr. Abdülmecit NUREDİNİ Ve Şar Vardar Vakfı Başkanı Mefail RECEPİ Kayseri Üniversitesinin Daveti, Yesevi Hareketi’nin Öncülünde Tertip Edilen Bir Dizi Görüşmeler İçin Kayseri’ye Geldiler.

İlk Olarak Kayseri Üniversitesinde Görüşmelerde Bulunan Heyetimiz. Üniversite Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA İle Bir Görüşme Gerçekleştirdi. Akademik İş Birliği Protokolünün de İmzalandığı Bu Görüşmenin Ardından Kayseri Üniversite Bünyesindeki Fakülteler Ve Buralarda Yapılan Çalışmaları İnceledi. Daha Sonra Talas Belediye Başkanı Sn. Mustafa YALÇIN İle Bir Araya Gelen Heyetimiz Vizyon Üniversite’sinin Bulunduğu Gostivar Şehri İle Talas Belediyesinin Kardeş Şehir Olması İle İlgili Ön Görüşmeleri Gerçekleştirdi. Görüşmeler Sn. Belediye Başkanımızın Nazik Davetleri İle Öğle Yemeği Kayseri Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA Ve Talas Belediye Başkanımız Sn. Mustafa YALÇIN’ın Da Katılımları İle Öğle Yemeği İle Devam Etti.

İlk Gün Akşam Genel Başkanımızın Misafirlerimizin Onuruna Verdiği Akşam Yemeğine Sn. Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA İle Yesevi Hareketi Genel Merkez Yöneticileri Ve İstişare Kurulu Üyelerimiz Katılım Gösterdiler. Samimi Bir Ortamda Gerçekleşen Bu Buluşmadan sonra ilk gün programlarımız sona erdi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1