YESEVİ HAREKETİ’NDEN EVLAD-I FATİHAN İLE ANADOLU ARASINDA AKADEMİK KÖPRÜ OLUŞTURULDU. DEVAM EDEN GÖRÜŞMELER.

Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Operatör Doktor Kemal TEKDEN Beyefendi Misafirlerimizi Hastanesinde kabul ettiler. Kahvaltı Sonrası Gevher Nesibe Darüşşifası’nı Bizzat Gezdirerek Heyetimiz İle Kayseri Tarihi İle İlgili Güzel Bir Sohbet Gerçekleştirdi. Akabinde Kapadokya’nın Kalbi Olan Ürgüp’e Geçen Heyetimiz Kapadokya Üniversitesi Genel Koordinatörü Sn. Prof. Dr. Halil İbrahim ÜNSER Tarafından Üniversitenin Kampüsünde Ağırlandı. Kapadokya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR İle Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca Arasında Akademik İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Genel Başkanımız Mahmut Cömert Bu Organizasyon İle İlgili; Türk Kültürüne Türk Kimliğine Türkçeye Büyük Hizmetleri Olan Vizyon Üniversitesinin Kıymetli Yöneticilerini Ağırlamaktan, Onlarla Vakit Geçirmekten Büyük Onur Duyduğunu. Böyle Kıymetli Bir Organizasyona ev sahipliği yapmanın kıvancı içerisinde olduklarını ifade ettiler. Bu ziyaretler kapsamında davetlerimize icabet eden Uluslar Arası Vizyon Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Fadıl Hoca’ya Rektör Yardımcıları; Sn. Prof. Dr. Mensur NUREDİNİ, Sn. Prof. Dr. Abdülmecit NUREDİNİ ’ye Ve Şar Vardar Vakfı Başkanı Mefai RECEPİ’ye şükranlarımızı sunarız. Bu 2 Günlük Programımızda heyetimizi şehrimize ve Kayseri Üniversitesi’ne davet eden akademik iş birliği için büyük gayret gösteren rektörümüz Sn. Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA’ya, Talas Belediye Başkanımız Mustafa YALÇIN’a Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Kemal TEKDEN’e Kapadokya Üniversitesi Rektörü Sn. Hasan Ali KARASAR’a Kapadokya Üniversitesi Genel Koordinatörü Sn. Dr. Halil İbrahim ÜNSER’e, Muhabbetleri İle Heyetimizin Gönlünü Şad Eden Ehli Dil kahvehanesi işletmesi sahibi Nart Noya ve tüm süreç boyunca büyük bir özveri ve irade gösteren kıymetli gönüldaşımız Doç. Dr. Rıdvan KARABULUT’a şükranlarımızı Sunarız.

Yesevi Hareketi olarak eğitim, kültür, sağlık, gençlik gibi başta Balkanlar olmak üzere tüm gönül coğrafyamıza hizmet etme aşk ve iradesi ile tüm alanlarda çalışmalarımıza, projelerimize hızla devam edeceğimizi tekrar ifade ederek tüm bu organizasyonlarda emeği geçen tüm isimsiz kahramanlara, Yesevi gönüllüsü ve yöneticilerine teşekkür ederiz.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1