ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE YESEVİ’DEN ZİYARET

ÖZBEKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE YESEVİ’DEN ZİYARET

Yesevi Yardım Hareketi Derneği Yöneticileri, Özbekistan Büyükelçiliğini ziyaret ederek sosyal-kültürel alanda bir gurup görüşmeler yaptı.
Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Sayın Mahmut Cömert, Genel başkan yardımcıları M. Salim Nursaçan, Akın Kaya ve Hakan Pekel Özbekistan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Özbekistan Büyükelçiliği Müsteşarı Sayın Avazbek Khotjimetov tarafından kabul edilerek Türkiye ve Özbek Türklüğünün var olan bağlarını geliştirmede yapılabilecek program ve projeler noktasında istişarelerde bulunuldu.
Bağların güçlendirilmesi konusunun öneminden bahseden. Müsteşar Sayın Avazbek Khotjimetov, Türk-Özbek kardeşliğini güçlendirmeye gayret ettiklerini ifade ederek projelere destek verdiklerini sözlerine ekledi.
Verimli geçen görüşmede yapılacak program ve projelerle ilgili detayların oluşturulması konusunda mutabık kalındı. Önümüzdeki günlerde detayları netleşecek projelerimiz hayata geçecek.
Bizde Yesevi Yardım Hareketi olarak Özbek ve Türk kardeşliğini güçlendirme konusunda elimizden gelen katkıyı yapmaya çalışacağız.

Kabulde ilgi ve alakasını en üst düzeyde gösteren ve içtenlikle yaklaşımda bulunan . Özbekistan Büyükelçiliği Müsteşarı Sayın Avazbek Khotjimetov beye ve büyükelçilik yetkililerine kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1