Ramazan Bereketi Ankara’da

Ramazan Bereketi Ankara’da

Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıran Yesevi Yardım Hareketi ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürerek yardımlarına devam ediyor.

Bu sefer Yesevi Hareketi Ankara İl Temsilciliği yardıma muhtaç insanların, yetim ailelerinin kapılarını çaldı, gönüller aldı, Ramazan bereketini o ailelere de yaşattı.

Ankara merkez olmak üzere farklı mahallerinde yaklaşık 100 aileye gıda kolisi, nakdi yardım ve adak olarak kesilen kurban kumanyaları dağıttı.

Yesevi Hareketi gönüllülerince oluşturulan ve her aileye bir ay yetecek miktarda 20 çeşit gıda ürünü bulunan koliler önceden tespit edilen evlere dağıtıldı.

Yardımlar hakkında bilgi veren Yesevi Hareketi Ankara İl Temsilcisi Mustafa Çelik, “Ankara’nın farklı mahallelerinde önceden tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelere yönelik yardımlarda bulunduk. Ramazan ayının vermiş olduğu manevi hissiyat paylaşmayı yardımlaşmayı, birlik beraberliği de birlikte getiriyor. çoğaltıyor. Bizde Yesevi Hareketi olarak gelen yardımları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Destek veren emeği geçenlere  teşekkür ederim.” Dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1