Ramazan Bereketi Hüzünlü Yüzleri Güldürdü

Ramazan Bereketi Hüzünlü Yüzleri Güldürdü

Yesevi Yardım Hareketi, Ramazan’da yardım çalışmalarını dünyanın birçok bölgesinde tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu yıl ‘Ramazan Bereketi Yüzleri Güldürsün’ sloganı ile çalışmalarını yürüten Yesevi; Anadolu’daki yardımseverlerin zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden birebir elden ulaştırılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunuyor, sofralar kuruluyor, iftarlar düzenleniyor, eğitim ve kırtasiye yardımları yapılıyor, bayramlık giysiler hediye ediliyor, kumanyalar dağıtılıyor, tüm ihtiyaç sahipleri için nakdi yardımlar yapılıyor.

Yesevi Yardım Hareketi, bu Ramazan’da yaptığı çalışmalar kapsamında kamplarda yaşayan Suriyeli mağdur ve muhtaç ailelere 155 bin TL. zekat ve sadaka yardımları gerçekleştirdi.

Bu konuda bilgiler veren Yesevi Yardım Hareketi Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Tuncay Uzdilli; Ramazan ayı boyunca yardımların devam edeceğini belirterek şunları kaydetti. “Biz, Türk Milleti olarak nerde bir mazlum, mağdur, sıkıntıya düşmüş, gözü yaşlı Müslüman varsa onların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu Ramazan’da da Suriyeli kardeşlerimizin yanında olalım dedik. Onların acılarını, dertlerini biz nebze olsa hafifletelim dedik. Dünyanın birçok yerinde Müslümanlara karşı yapılan zalimlikleri görüyoruz. Herkes izlerken biz Müslüman olarak bunları yok sayamayız.

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (s.a.s) şöyle buyurmaktadır: “Müslümanmüslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Biz hep bu düsturla çalışıp çabalıyoruz. Bu insanlara, bizlere destek olup gönlünü açan tüm yardımsever kardeşlerimizden Allah razı olsun hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1