Suriye’de 3500 Kişiye İftar

Suriye’de 3500 Kişiye İftar

Yesevi Yardım Hareketi Genel Merkezi, Suriye’nin çeşitli bölgelerinde iftar sofraları kurarak 3 bin 500 kişiye iftar verdi.

Ramazan ayının gelmesiyle Suriye’deki savaş mağduru sivillere yönelik yardım çalışmalarına hız veren Yesevi her geçen gün bölgedeki yardım faaliyetlerini artırdı.

Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle yardıma muhtaç birçok aile iaşe yardımı yapan Yesevi Gönüllüleri bu kez de Afrin, Mare, Kotanlı, Çobanbey bölgelerinde bulunan kamplarda ve Süleyman Halebi ve Fidan Ana Yetim Kültür Merkezlerin de yaşayan 3 bin 500 kişiye iftar verdi.

İftar öncesinde bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Adem Çelik, “Ramazan dolayısıyla çalışmalarımız daha da yoğunlaştı, iftar programlarımız için ekiplerimizi harekete geçirdik.

Kamplarımızda sıcak yemek ve ekmek dağıtımının yanı sıra, gıda kolilerini de dağıtmaya devam ediyoruz. Ramazan’ın ilk gününden itibaren çalışmalarımız devam ediyor. Bu Ramazanda ‘da binlerce kişiyi Yesevi sofrasında buluşturuyoruz. Bize verilen emanetleri Müslüman kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Rabbim tutulan oruçları, yapılan yardımları kabul etsin.” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1