Suriye’deki Kamplarda Kur’an Sesi Yükselecek.

Suriye’deki Kamplarda Kur’an Sesi Yükselecek.

Yesevi Yardım Hareketi tarafından Suriye’nin çeşitli bölgelerinde açılan kamplarda yaşayan 140 aileye Kur’an Kerim ve seccade hediye edildi.

Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle yerlerinden, yurtlarından edilen  Müslüman halkın İslam dininin vecibelerini yerine getirebilmek için Afrin, Mare, Kotana, İdlip bölgelerindeki kamplarda yaşayan 140 aileye Kur’an Kerim ve seccade dağıtıldı. Yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Berçin “Kamplarda fiziki şartların ve iklim koşullarının zor olması, cami ve mescit gibi ibadethanelerin olmayışı Yesevi Yardım Hareketi gönüllüleri olarak bizleri harekete geçirdi.

Bu kapsamda her çadırda bir Kur’an Kerim ve bir seccade bulunması fikri elde edilerek yardımsever vatandaşların destekleriyle toplanan Kur’an Kerim ve seccadeler Suriyeli kardeşlerimize dağıtıldı. Bu tarz yardımları daha da artırmayı düşünüyoruz. Allah rızası için hiç tanımadığınız kardeşleriniz ibadetlerini yerine getirsin diye çalışan destek veren tüm halkımıza teşekkür ederiz” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1