Suriye’ye 430 Koli Gıda Yardımı

Suriye’ye 430 Koli Gıda Yardımı

Yesevi Yardım Hareketi Genel Merkezi tarafından Suriye’nin çeşitli bölgelerine 430 iaşe kolisi dağıtıldı.

Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle yardıma muhtaç duruma gelen halka yardımlar devam ediyor. Son olarak 430 koliden oluşan gıda yardımı Suriye’nin Afrin, Mare, Soran bölgelerinde ve kamplarda yaşayan halka dağıtıldı.

Yesevi Yardım Hareketi gönüllülerince oluşturulan ve her aileye bir ay yetecek miktarda 15 çeşit gıda ürünü bulunan 430 koli kamyonlarla Çobanbey sınır kapısından Suriye’ye gönderildi.

Yardımlar hakkında bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi Genel Sekreteri Harun Erbay, “Sınır komşumuz Suriye’deki iç savaş ve şiddet ortamı yüzünden 11 milyon Suriyeli evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bu kardeşlerimizin barınma, beslenme, eğitim, psikososyal destek gibi temel insani ihtiyaçları bulunuyor.

 Kamplarda kalan Suriyeli halkın her türlü ihtiyacı ise devletimizin ilgili kurumları ve yardım derneklerinin desteği ile karşılanıyor. Bizde Yesevi Yardım Hareketi olarak komşu ve kardeş Suriye halkı için elimizden gelen yardımları fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Varlığını bağışlarla sürdüren Yesevi Yardım Hareketi’ne desteklerinizi bekliyoruz. İnşallah dost şefkatini gönül sofrasını birlikte kuralım. Artık soğuk yüzünden hiçbir çocuk üşümesin, hiçbir anne çocuklarını aç yatırmasın… Yardımlardan dolayı tüm halkımıza teşekkür ederim” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1