Yaban Hayvanları Unutulmadı

Yaban Hayvanları Unutulmadı

Yesevi Yardım Hareketi Amasya İl Temsilciliği ve Amasya Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu tarafından kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.


Kentte etkili olan kar yağışı insanlar kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor. Amasya merkez olmak üzere kırsal kesinlerde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle doğada yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için, doğaya yem ve yiyecek bırakma etkinliği gerçekleştirildi.

Doğada yaşayan kurt, tavşan ve tilki gibi hayvanlar kış aylarında yiyecek bulamıyorlar. Ekolojik ve doğan dengesinin bozulmaması için her hayvanın yaşaması önem arz ediyor.


Konu hakkında bilgi veren Yesevi Yardım Hareketi Amasya İl Temsilcisi Engin Keşoğlu, yaban hayatı için doğaya yem bıraktıklarını belirterek, “Doğada yaşayan kurtlar, kuşlar ve benzeri hayvanlar için de ekmek, yem tavşan için ot, balya türü yiyecek malzemeleri bıraktık. Karın yoğun yağması sebebiyle hayvanların zor durumda ve aç kalacağını düşündüğümüzden dolayı doğadaki canlıların varlığının devam ettirebilmesi için bir etkinlik düzenledik. Bu gibi faaliyetlerimiz ara ara gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen destek veren herkese arkadaşlara teşekkür ederiz.” Dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1