Yazıcıoğlu’nun İsmi Gaziantep’te Yaşayacak

Yazıcıoğlu’nun İsmi Gaziantep’te Yaşayacak

Dünyada ve ülkemizde sosyal proje, eğitim-kültür ve yardım alanlarında bir çok çalışmalara imza atan Yesevi Yardım Hareketi Türk-İslam birliği için ülkemize büyük hizmetler etmiş dava ve gönül adamı Muhsin Yazıcıoğlu adına orman alanı oluşturuldu.

Yesevi Yardım Hareketi Gaziantep İl Temsilciliği tarafında Gaziantep sınırları içerisinde orman bölgesi mevzuatına uygun alan tespiti yapılarak proje oluşturulmuştur.

Bu proje kapsamında, orman alan bölgesini inceleyen uzman ekip, Yesevi Yüksek İstişare Kurulu bilgi ve öneri dahilinde ormanlık alan faaliyetlerine başlamıştır. İlerleyen günlerde toprak ve alan ölçümleri yapılarak yüzlerce ağaç hem doğayı yemyeşil süsleyecek hem de Büyük Dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını yaşatacak.

Bu konuda açıklama yapan Yesevi Yardım Hareketi Gaziantep İl Temsilcisi Ömer Kaya;” İnsanın yaşamı ve nefes alması için orman alanlarının genişlemesi tabi ki çok önem arz ediyor. Biz çok önceden plan ve projelerimizi oluşturmuştuk. Ormanın nereye kurulacağı konusunda zemin araştırması yaparak projeyi hayata geçirdik. Ayrıca rahmetli büyük dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını bir hatıra ormanında yaşatmak memleketimiz ve milletimiz adına bize onur verdi. Gaziantep olarak bize nasip olan bu projede emeği geçen destek veren herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ederim.” Dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1