Yesevi Arama Kurtarma, Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Etkinliğine Katıldı

Yesevi Arama Kurtarma, Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Etkinliğine Katıldı

[Kayseri], [13 EKİM] – Kayseri Yesevi Arama Kurtarma ekibi, Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı. Program, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi ve Yesevi Arama Kurtarma ekibi bu önemli günü coşkuyla karşıladı.

Yesevi Arama Kurtarma ekibi, etkinliğe katılım göstererek Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü’nün önemine dikkat çekti. Program kapsamında, afet risklerinin azaltılması, acil durum müdahale stratejileri ve toplumsal hazırlık gibi konularda bilgi paylaşımında bulunuldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Memduh Kılıç, etkinlikte Yesevi Arama Kurtarma ekibine plaket takdim ederek, katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti. Yesevi Arama Kurtarma ekibi de gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin toplumsal bilinci artırmada önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Etkinlik, afetlere karşı toplumsal farkındalığı artırmayı, afet risklerini azaltmayı ve acil durum müdahale yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Yesevi Arama Kurtarma ekibi, bu tür etkinliklere katılarak toplumun afetlere karşı daha hazırlıklı olmasına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1