Yesevi Ata Yurdu Türkistan’da

Yesevi Ata Yurdu Türkistan’da

Ramazan 2021 yılı faaliyetleri kapsamında dünyanın birçok yerinde faaliyetlerini sürdüren Yesevi Yardım Hareketi Ata Yurdumuz Orta Asya’daki Müslüman kardeşlerini unutmadı.

Yesevi Yardım Hareketi Genel merkezi koordinatörlüğünce bazı il temsilciliklerinin ve yüksek istişare kurulundaki üyelerin destekleri tarafından Kazakistan’ın Türkistan şehrinde 300 kişilik Hace Ahmet Yesevi Sofrası kuruldu.

Ramazan ayının gelmesiyle yurt dışında bulunan soydaşlarımızla kaynaşmak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek amacıyla düzenlenen iftarda Türk dünyasının birliği için fikir alışverişinde bulunuldu, dualar edildi.

İftar hakkında bilgiler veren Yesevi Yardım Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Dr. Fatma Sönmez  “Ramazan ayının İslam âlemindeki önemine ve içinde barındırdığı birleştirici, bütünleştirici ve barışçıl unsurlara dikkat çekerek soydaşlarımızla Ramazan’ın bereketli sofralarında bir araya gelmek bizi çok duygulandırdı ve mutlu etti. Türk-İslam kardeşliğinin pekişmesi için bu gibi faaliyetleri sık sık yapmayı düşünüyoruz. Yardımseverlerimize ve emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1