YESEVİ GÖNÜLLÜSÜ OL

Anasayfa » YESEVİ GÖNÜLLÜSÜ OL

YESEVİ GÖNÜLLÜSÜ OLARAK SİZLER NELER YAPABİLİRSİNİZ?

 • YESEVİ GÖNÜLLÜSÜ OLABİLİRSİNİZ

Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin ideallerini kendine ilke edinen gönüllü kardeşlerimizle, birlikte bizleri bekleyen mazlumlara ulaşmakta; gönülden gönüle merhamet köprüsü kurmaktayız. Bizlere katılabilir, yardımlarımıza ortak olabilir ve aynı zamanda bağış yaparak Yesevi gönüllüsü olabilirsiniz.

 • YESEVİ ARAMA VE KURTARMA GÖNÜLLÜSÜ OLABİLİRSİNİZ

Yesevi gönüllüsü her bir kardeşimiz, arama ve kurtarma eğitimlerine katılarak, eğitimlerini tamamladıktan sonra her türlü doğal afet sonucu meydana gelen yaraları sarmayı ve kayıpları gidermeyi kendine amaç edinmektedir.

 • SADAKA, FİTRE VE ZEKAT YARDIMLARI YAPABİLİRSİNİZ

Her bir Yesevi gönüllüsüyle birlikte ayni ve nakdi yardımlarımızla çevremizdeki ve bizden uzak yerlerdeki ihtiyaç sahibi insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Kurduğumuz gönül köprüsü vasıtasıyla kardeşlerimize uzak yakın demeden sadaka, fitre ve zekatlarınızı ulaştırmaktayız.

 • BİR KUTU BİR TEBESSÜM

Yesevi gönüllüsü olarak siz de bir sadaka kutusu edinebilir ve evlerinize götürebilirsiniz “Bir Kutu Bir Tebessüm” diyerek birçok hayata dokunabilirsiniz.

 • GÖNÜL KARDEŞİ OLABİLİRSİNİZ

Bir çocuğun yıllık ihtiyaçlarını gerek yüz yüze gerekse de bulunduğunuz yerden karşılayabilir, bağış yaparak gönül köprüsü kurabilirsiniz. Gönül kardeşliğinde bağışlarınızla kardeşlerimizin geleceğini teminat altına alabilirsiniz.

 • YESEVİ ANAOKULU PROJELERİ

Yesevi gönüllüsü dostlarımızla birlikte, Yesevi anaokulu projelerimiz ile yıl boyu anaokuluna giden ihtiyaç sahibi bir öğrencimizin her türlü istek ve ihtiyaçlarını karşılıyor, devamlı olarak bir çocuğumuza katkıda bulunuyoruz.

 • YESEVİ BURSU VEREBİLİRSİNİZ

Yesevi’ye gönül veren gönül dostlarımız vasıtasıyla üniversite öğrencileri başta olmak üzere, çeşitli alanlarda eğitim gören öğrencilerimize burs olanağı tanımakta ve sizlerin sağladığı bursları onlara ulaştırmaktayız.

 • YESEVİ AKADEMİ’YE KATILABİLİRSİNİZ

Yesevi Akademi, Yesevi gönüllüleri ile gerçekleştirmekten keyif aldığımız etkinliklerimizi kapsamaktadır. Yesevi sohbetleri merkezlerimizde her hafta yüz yüze yapılırken; “Türkü sohbetleri, Kitap Okumaları ve Film Okumaları” ise uzaktan bağlantı ile her hafta devamlı olarak gerçekleşmektedir.

Başvuru formu indirmek için tıklayınız.

  Whatsapp
  Harun Erbay
  Harun Erbay
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1