Yesevi Hareketi Suriyeli Çocuklarla Buluşuyor

Yesevi Hareketi Suriyeli Çocuklarla Buluşuyor

Sloganı “Kalplere Düşmektir Düşümüz…” olan uluslararası yardım faaliyetleri gerçekleştiren Yesevi Yardım Hareketi Derneği Suriyeli çocukların kalbinde…

Yesevi Yardım Hareketi Derneği Sağlık Teşkilatından Sorumlu Selçuk Karahan yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Mahmut CÖMERT in talimatıyla Suriye Elbab bölgesindeki çocuklar sünnet ettirilecek ve aynı zamanda sağlık taraması yaptırılacaktır.” dedi. 

Açıklamada şunlara yer verildi. “Bölgede 30-31 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Suriye’nin Elbab bölgesinde 5 yerleşim yerinde gönüllü sağlık mensuplarımızdan Dr. Yavuz HAN, Dr. Adem YENİ, Sağ. Mem. Barış DOĞAN, Sağ. Mem. Uğur YURTOĞLU, Sağ. Mem. Halil BAKIR, Sağ. Mem. Selçuk KARAHAN ve Sağ. Mem. Sinan TOZLUYURT’ un katkılarıyla temiz ortamda ağrısız sızısız bir şekilde sünnetleri ve sağlık taramasını İnşallah gerçekleştireceğiz. 

Mücadelemizin temelinde oradaki çocukların yetimlerin ve bölge halkının refah ve huzur dolu bir hayat sürmeleridir.

Yüce Devletimizin Kahraman Ordumuzun “Fırat Kalkanı ve Afrin Harekâtı” ile hayatın normale dönüştürülmesi ile bize bu hizmet kapılarını açan Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyoruz.

Çanakkale Savaşı’nda dedelerini Şehit vermiş çocuklara hizmet etmeye gidiyoruz.

Türkiye ve Dünyadaki Hayırsever kardeşlerimizin “Bir MÜSLÜMAN Çocuğa Kirve Olun” sloganıyla oradaki çocuklarla yetimlerle duygusal bir bağ kurmayı ve bu faaliyetlerimizi geleneksel hale dönüştürmeyi amaçlamaktayız.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1