Yesevi’den Afganistan’a Su Kuyusu

Yesevi’den Afganistan’a Su Kuyusu

İç savaş ile birlikte, iklim koşulları ve jeopolitik özellikleri nedeniyle zor şartların hâkim olduğu Afganistan’da, insanlar hayatta kalabilmek için her alanda mücadele ediyorlar. Bölgede yaşanan sorunların en önemlilerinden biri olan susuzluk ve kuraklık fakir halkın direncini iyiden iyiye azaltıyor.

Yesevi Yardım hareketi Afganistan’da susuzluk problemini çözmek Cüzcan Vilayeti’nin Akça İlçe merkezindeki Yolbars Atai bölgesinde yaşayan Türkmen ve Özbek soydaşlarımız için su kuyusu açtırdı. İnes, Serdar, Tarık, Yunus, Yusuf Balçık Ailesi adına açılan su kuyusu yaklaşık 400 aileye hizmet verecek.

 Suyun az bulunduğu bölgelerde hayatlarını idame ettirmek zorunda kalan Afganistan halkı Yesevi’nin başlattığı su kuyusu projesi ile hem sağlıklı suya kavuşacak hem de buralarda sağlıksız suyun sebep olduğu hastalıkların önü alınacak. Projeyle aynı zamanda yaşam alanlarının bereketlenmesi sağlanarak insanlar arasında dayanışma ve paylaşma kültürünün gelişmesine imkân tanınacak. Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert, su kuyusu projelerine destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1