Yesevi’den Suriye’ye 2 Tır Dolusu Yardım

Yesevi’den Suriye’ye 2 Tır Dolusu Yardım

Yesevi Yardım Hareketi Genel Merkezi gönüllüleri ve MTTB Kayseri Şubesi tarafından Suriye’nin Çobanbey’e bağlı Molla Yakup Köyü Okulunda eğitim gören savaş mağduru çocuklara 2 tır dolusu yardım malzemesi ulaştırıldı.

Yesevi Yardım Hareketi; sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş gibi sebeplerle mağdur olmuş ve zulme uğramış insanlara insani yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Öncesinde Molla Yakup Köyü ve okulunda incelemelerde bulunan Yesevi Yardım Hareketi gönüllüleri, kısa sürede okulun tadilatı ve eksiklikleri için hem teknik, hem de finansal açılardan gerekli araştırmaları yaptı.

Bu kapsamda, çocukların bir an önce eğitim faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren eğitim gönüllüleri Anadolu halkının yardımlarıyla Suriye’nin Çobanbey’e bağlı Molla Yakup Köyü Okuluna 2 tır dolusu eğitim ve inşaat malzemesi ulaştırıldı.

Yesevi Yardım Hareketi Genel Başkanı Mahmut Cömert’te yaptığı açıklamada savaşların sona ermesi için eğitimin şart olduğunu dile getirerek; “Bireyin gelişmesinin ve toplum kalkınmasının temelini eğitim oluşturmaktadır. Yaşadığımız dünyada savaş mağduru Müslüman toplumların varlıklarını sürdürebilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Çobanbey’e bağlı Molla Yakup Köyü Okulumuzun da en kısa zamanda faaliyete geçirip çocuklarımızı eğitimle buluşturacağız. Toplumumuzda derya gönüllü Anadolu insanlarımız var. Bunlar mazlumun yanında olan, yetimi- öksüzü okşayan, imkanlarını başka insanlarla paylaşmayı bilen insanlar. Bize destek verem tüm yardımsever insanlarımıza canı gönülden teşekkür ederim “ dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1