Yeter ki! Yetimlerin Gönlü Hoş Olsun…

Yeter ki! Yetimlerin Gönlü Hoş Olsun…

Dünyanın dört bir yanındaki savaşların verdiği tahribatla milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. Birde buna bu terör, suç örgütleri, organ kaçakçılığı, gibi dış tehditleri de ekleyecek olursak, çocukların ne kadar korumasız olduğunu anlarız

Tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayan Yesevi Yardım Hareketi bu kapsamda harekete geçerek Suriye’de 2 projeye imza atarak Süleyman Halebi ve Fidan Ana Yetim ve Kültür Merkezlerini hayata geçirmiştir.

Bu kapsamda, Suriye’de bulunan kültür merkezlerindeki yetim çocukların moral ve motivasyonunu geliştirmeye yönelik birçok program ve etkinlik düzenleyen Yesevi gönüllüleri yaklaşık 600 yetim öğrenciye çikolata ve dondurma dağıtılarak gönülleri okşadı.

Yetimhanede öğrenci olarak yaşayan 10 yaşındaki Muhammet A. Türk insanına ve Türkiye’ye teşekkür ederek şunları söyledi. “Biz Türkiye’yi çok seviyoruz. Bizlere yardım ettiler. Okula gidebiliyorum. Öğretmenlerimiz çok iyi. Burası çok güzel çok mutluyum. Türkiye’ye teşekkür ederim” dedi.

Whatsapp
Harun Erbay
Harun Erbay
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1